Blog

Pracujete s HRIS? Jaký máte onboardingový proces? Ztrácíte se v pojmech z oblasti personalistiky a HR? Připravili jsme pro Vás slovníček nejběžnějších pojmů, díky kterému se jednoduše zorientujete, co znamená retence, inkluze nebo employer branding.

Proč se nespoléhat na mzdové průzkumy zdarma? A kdy bude dostupný průzkum Pay-Fair založený na kvalitní metodologii na základě rozdělení do gradů, zodpověděl headhunter a CXO ExecutiveJob.cz Tomáš Drážný. "Chceme poskytnout (i malým a středním) firmám cenově dostupná data se stejnou metodologickou kvalitou jako mají ty nejrozšířenější “drahé” průzkumy," říká. Společně s Vissto Solutions chtějí zavést férovější odměňování na českém trhu.

S01E02: Slyšení

21. 03. 2024

V místnosti se rozhostí ticho. Přichází řada na mě. Z výslechu se stává rozhovor dvou lidí. Je na čase zjistit, jak se měří úspěch. Pokud se Vás u pohovoru, který připomínal výslech, druhá strana ptala na nepříjemné otázky, teď je řada na Vás. A nezapomeňte, že mlčení je také odpověď. Aneb na co se ptát u pohovoru, abyste zjistili co nejvíce podstatných informací o struktuře, firemní kultuře, pracovní náplni a o tom, jak vlastně bude vypadat Váš každodenní pracovní den a s kým budete v kontaktu? Díky dobře mířeným otázkám zjistíte, zda je nabízená pozice a firma to pravé pro Vás.

Vše, co jste potřebovali vědět o novém průzkumu odměňování Pay-Fair. Executivejob.cz společně s Vissto Solutions připravují komplexní průzkum odměňování s názvem Pay-fair.cz, který se bude zaměřovat na hodnocení všech firemních pozic. Zapojte se mezi prvními 50 a získáte 50% slevu na nákup (pokud se rozhodnete průzkum pořídit) kompletních dat o mzdách, bonusech a benefitech. Kromě toho od nás zdarma získáte grading všech pozic, popisy a kategorizaci všech rolí ve firmě a data interní parity pozic.

Offboarding, často opomíjená poslední fáze v životním cyklu zaměstnance, má klíčový vliv na spokojenost odcházejících i zůstávajících zaměstnanců a pověst firmy. Co je offboarding? Přečtěte si 5 důvodů, proč je offboarding nezbytný a návod, jak nezanedbat žádný krok.

Už potřetí jsme v Executivejob.cz ve spolupráci se společností Vissto Solutions provedli podrobný průzkum manažerského odměňování. Díky více než 1.300 respondentům z řad seniorních manažerů a manažerek máme zajímavá data týkající se manažerských mezd rozdělené podle úrovní, známe nejlépe placená odvětví i o kolik vyšší mzdu musejí společnosti nabídnout, pokud mají zájem o zaměstnaného manažera*ku.

Už potřetí jsme v Executivejob.cz ve spolupráci se společností Vissto provedli podrobný průzkum manažerského odměňování. Díky více než 1.300 respondentům z řad seniorních manažerů a manažerek máme data z trhu - jak vypadají mzdy na základě různých manažerských úrovních, lokality i velikosti firmy. Zjišťovali také trendy v oblasti finančních i nefinančních benefitů. Podívejte se na hlavních 5 závěrů našeho průzkumu. Jak vypadají odměny manažerů*ek?

Společnost Executivejob.cz již potřetí ve spolupráci se společností Vissto provedla nejpodrobnější průzkum manažerského odměňování v Česku s názvem EXESS23 (Executive Salary Survey 2023), kterého se zúčastnilo přes 1 200 top manažerů a manažerek. EXESS23 přináší podrobná data o trhu, zkoumal, jak jsou manažeři a manažerky odměňováni, jak si své odměňování představují pokud si hledají nové místo a jaké trendy se drží v oblasti finančních i nefinančních odměn.

Ztrácíte se v názvech manažerských pozic? Potřebujete se zorientovat v CXO zkratkách a náplni práce? Ve slovníku manažerských pozic najdete veškeré manažerské role včetně anglického i českého překladu seřazené abecedně. Zjistěte, co dělá CFO, CMO, CIO nebo CAO.

Proč hledat práci na ExecutiveJob.cz?

  • Získáte u nás možnost reagovat na seniorní manažerské pracovní příležitosti
  • Registrace je u nás zdarma a zabere Vám maximálně 3 minuty
  • Můžete využít neviditelného režimu, nikdo se nedozví, že hledáte novou kariérní výzvu
  • Získáte 10% slevu na všechny naše služby, například na vytvoření profesionálního CV nebo LinkedInu. 
  • Budete na očích - spolupracujeme s 15 top headhuntery v ČR
  • Změníme Vaše hledání nové kariérní výzvy v zážitek

Přihlaste se k newsletteru

Buďte v obraze, co se děje ve světě manažerů, obsazování top manažerských pozic a připojte se k našemu newsletteru, kde se budete pravidelně dovídat tipy a novinky.