Blog

Offboarding, často opomíjená poslední fáze v životním cyklu zaměstnance, má klíčový vliv na spokojenost odcházejících i zůstávajících zaměstnanců a pověst firmy. Co je offboarding? Přečtěte si 5 důvodů, proč je offboarding nezbytný a návod, jak nezanedbat žádný krok.

Už potřetí jsme v Executivejob.cz ve spolupráci se společností Vissto Solutions provedli podrobný průzkum manažerského odměňování. Díky více než 1.300 respondentům z řad seniorních manažerů a manažerek máme zajímavá data týkající se manažerských mezd rozdělené podle úrovní, známe nejlépe placená odvětví i o kolik vyšší mzdu musejí společnosti nabídnout, pokud mají zájem o zaměstnaného manažera*ku.

Už potřetí jsme v Executivejob.cz ve spolupráci se společností Vissto provedli podrobný průzkum manažerského odměňování. Díky více než 1.300 respondentům z řad seniorních manažerů a manažerek máme data z trhu - jak vypadají mzdy na základě různých manažerských úrovních, lokality i velikosti firmy. Zjišťovali také trendy v oblasti finančních i nefinančních benefitů. Podívejte se na hlavních 5 závěrů našeho průzkumu. Jak vypadají odměny manažerů*ek?

Společnost Executivejob.cz již potřetí ve spolupráci se společností Vissto provedla nejpodrobnější průzkum manažerského odměňování v Česku s názvem EXESS23 (Executive Salary Survey 2023), kterého se zúčastnilo přes 1 200 top manažerů a manažerek. EXESS23 přináší podrobná data o trhu, zkoumal, jak jsou manažeři a manažerky odměňováni, jak si své odměňování představují pokud si hledají nové místo a jaké trendy se drží v oblasti finančních i nefinančních odměn.

Ztrácíte se v názvech manažerských pozic? Potřebujete se zorientovat v CXO zkratkách a náplni práce? Ve slovníku manažerských pozic najdete veškeré manažerské role včetně anglického i českého překladu seřazené abecedně. Zjistěte, co dělá CFO, CMO, CIO nebo CAO.

Jsem pátým rokem ve stejné firmě. Cítím ale, že potřebuji změnu. Od srpna se tak poohlížím na LinkedInu po obsazovaných pozicích a dal jsem vědět třem headhunterům o mé situaci. Jednou za 2-3 týdny mám pohovor - netlačím na pilu a pečlivě vybírám. A primárně oslovuji přes známé, ať již v HR nebo ve firmách, kam bych se chtěl dostat. Zatím ale narážím na překážku jménem komunikace…

Vyslyšeli jsme Vaše prosby a rozhodli jsme se v ExecutiveJob ve spolupráci se společností Vissto vytvořit pro Vás vysoce kvalitní, uživatelsky příjemný, a přitom cenově dostupný průzkum mezd napříč všemi typy pozic, který bude postaven na precizní metodologii hodnocení pracovních rolí (grading). Kdy? Už na jaře.

Evropská unie chce změnit přístup k odměňování. Směrnice o transparentním odměnách přijatá EU 30. dubna si klade za cíl bojovat proti diskriminaci a přispět k odstranění rozdílů ve mzdách, bonusech, benefitech i důchodech žen a mužů. Jaké změny směrnice zavádí a jak se na ně jako firma připravit?

Ztrácíte se v názvech manažerských pozic? Potřebujete se zorientovat v CXO zkratkách a náplni práce? Ve slovníku manažerských pozic najdete veškeré manažerské role včetně anglického i českého překladu seřazené abecedně. Zjistěte, co dělá CFO, CMO, CIO nebo CAO.

Proč hledat práci na ExecutiveJob.cz?

  • Získáte u nás možnost reagovat na seniorní manažerské pracovní příležitosti
  • Registrace je u nás zdarma a zabere Vám maximálně 3 minuty
  • Můžete využít neviditelného režimu, nikdo se nedozví, že hledáte novou kariérní výzvu
  • Získáte 10% slevu na všechny naše služby, například na vytvoření profesionálního CV nebo LinkedInu. 
  • Budete na očích - spolupracujeme s 15 top headhuntery v ČR
  • Změníme Vaše hledání nové kariérní výzvy v zážitek

Získejte mzdový průzkum trhu

Zapojte Vaši firmu do průzkumu odměňování Pay-Fair a získejte podrobná data o mzdách, bonusech, benefitech a také kategorizace všech rolí ve firmě.

Do 15. března navíc získáte 50% slevu a další výhody.